Yaz Aylarında Kilo Vermek İçin Spor Antrenöründen Tavsiyeler!

Yaz Aylarında Kilo Vermek İçin Spor Antrenöründen Tavsiyeler!

Yaz aylarında kilonuzu formda tutmak ister misiniz? Zayıflama antrenörümüzün tavsiyelerine kulak verin.

Yaz aylarında hepimiz biraz gevşeme eğilimindeyiz. Ve bu tamamen normal ! Bununla birlikte, birkaç küçük kaçamakla kendinizi şımartsanız bile sağlıklı kilonuzu takip etmeniz ve korumanız hala mümkündür. Hem de bunu söyleyen kişisel koçunuz Valentin! İşte bu yaz için size tavsiyeleri !

İşte size evde hızlı ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz bazı egzersiz programları ;

Tatmin Edici Sonuçlara Ulaşmak Neden Bu Kadar Zor?

Genel bir bakış açısıyla, vücut değişimden hoşlanmaz. Ve bunu söyleyen bir spor koçu !

Bu hayal kırıklığı, diyetiniz veya fiziksel aktiviteniz sırasında motivasyonunuzu kaybederseniz kilo vermenin veya sağlıklı bir kiloyu korumanın neden bu kadar zor olduğunu açıklıyor.

Bu makalenin yazıldığı sırada spor koçunuz olan Valentin Tiphaine size ilk tavsiyesini veriyor: neden düz bir karın istediğinizi, kilo verme amacınızın ne olduğunu net olarak bilin.

Antrenman seanslarınız zihninizi ve bedeninizi zorlu bir teste tabi tuttuğunda bile motive kalmanızı sağlayacak olan şey budur !

Hangi spor koçluğunda olursa olsun atılması gereken ilk önemli adımlar

Zayıflama programınızın hedeflerini tanımlayın

Kendinizi kaybetmiş bir şekilde koşuya adamadan, kilo vermeden ve hatta diyetinizi yeniden dengelemeyi düşünmeden önce hedeflerinizi tanımlayın. Nasıl bilinçli kalacağınızı bildiğiniz sürece kendinize yüksek hedefler koyabilirsiniz. Örneğin bir yandan gurme yemekler yaparken bir yandan hızlı sonuç almak istiyorsanız, spor antrenörünüzle yapacağınız üçüncü seanstan önce cesaretiniz kırılacaktır !

Valentin'in tavsiyesi : Hedeflerinizi tanımlarken somut olun. Bu şekilde sonuçlarınızın beklentilerinizle örtüşüp örtüşmediğini bileceksiniz. Durum böyle değilse, fiziksel aktivitenizi, yeme alışkanlıklarınızı değiştirebilir, hatta koşu antremanınızı kas güçlendirmeyle değiştirebilirsiniz.

Yemek hazırlığınızı ve spor seanslarınızı düzenleyin

Pazar akşamı haftalık spor seanslarınızı planlayın. Böylece günlük hayatınız zayıflama kürünüze engel olmayacaktır. Antrenmanlarınızı ister videolarla takip edin, ister bir spor antrenörüne danışın, spor ayakkabılarınızın, elastiklerinizin vb. gözünüzün önünde bulunduğundan emin olun. Ayrıca spor seanslarınızı maksimuma çıkarmak için kendinize küçük bir not defteri ve bir kardiyo saati de edinebilirsiniz. Bunlar, spor aktivitenizin takibini kolaylaştıracaktır.

Yaz Aylarında Kilo Vermek İçin Spor Antrenöründen Tavsiyeler!

5 ila 10 kilo kaybı için zayıflama antremanı örneği

Sürdürülebilir kilo kaybının bir parçası olarak Valentin, haftada 3 kez 1 saat fiziksel aktivite yapılmasını öneriyor.

Ana amaç, kilo verme hedefinizi desteklemek için mümkün olduğunca çok kalori yakmaktır.

Kilo verme koçumuza göre ilk sonuçlarınızı 6 hafta sonra görebilirsiniz

Koçun yüzeysel kilo kaybı için tavsiyesi.

Spor seanslarınız 20 ile 30 dakika arasında sürmelidir.

Bunu düzenli olarak haftada 5 ila 7 kez yapın.

Daha iyi beslenme alışkanlıklarıyla birleştiğinde bu zayıflama koçluğu, biraz kilo vermenize ve uzun vadede sağlıklı kilonuzu dengelemenize yardımcı olacaktır. Kas güçlendirme her zaman kardiyodan daha önceliklidir.

Kilo verme koçumuza göre ilk sonuçlarınızı 6 hafta sonra görebileceksiniz.

Sağlığınızı korumak ve kilo kaybını teşvik etmek için hangi seansı yapmalısınız ?

Valentin size uygun tipte bir seans tasarladı. Bu, özellikle sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeniz durumunda, kalıcı kilo kaybına katkıda bulunur !

Dersinize 20 dakikalık squat, derin karın egzersizi, sandalye duruşu, plank ve kalça kaldırma (hip raise) gibi hareketlerden oluşan güçlendirme çalışmasıyla başlayın.

40 dakikalık kardiyo (koşma, eliptik bisiklet vb.) egzersiziyle kilo verme hedefinizin peşinden gidin.

Antremanınızı 15 dakikalık özel güçlendirme seansı ile bitirin.

Sağlıklı kilonuzu kolajenle koruyun

Sağlıklı beslenmenin dengelenmesinin, zayıflama kürünün veya daha basit bir diyetin parçası olarak, Collagen Vital'in ödem atıcı özellikleri, famous (ünlü) düz karnı elde etmenize ve korumanıza en güçlü şekilde destek olur !

Zayıflama ve Detoks kolajenimiz doğal bir besleyici diyettir. Collagene Vital Minceur & Détox.

Detoks yapar ve ödem atar. Yağ yakıcı ve iştah bastırıcı olarak görev yapar. Birkaç kilo vermek istediğinizde ve kilo verme antremanlarını düzenli yaptığınızda en değerli destekçiniz olur !

Bu ürün, sağlığınız önemserken yaz boyu sağlıklı kilonuzu korumanıza da yardımcı olur.

Evet, hatta iki veya üç öğünü dondurma veya tatlıyla bitirseniz bile!

Spor seanslarınız gibi kolajenimiz de sağlıklı bir yaşam tarzının parçası olarak kilo vermeniz üzerinde güçlü bir etkiye sahip olacaktır !