Kolajen ve Doktorların Önerileri

Kolajen ve Doktorların Önerileri

Tip 1 kolajen, insan metabolizmasının bir parçası olan ve vücudumuzdaki proteinlerin %90'ını oluşturan 1 numaralı yapısal proteindir..

Vücudumuzda 28 çeşit kolajen bulunur, bunlardan Tip 1 en önemli olanıdır (%90).

Bu nedenle tüm gözler onun üzerindedir. İskeleti ayakta tutar, kasları güçlendirir, eklemleri destekler ve iltihaplanmalara karşı korur. Hyaluronik asitinizi tutarak dermisi yeniden yapılandırır, kırışıklıkları önler, tırnakları ve saçları güçlendirir. Cilde, elastikiyetini ve dokusunu kazandırarak sağlıklı bir grünüm sağlar.

Bu protein, metabolizmamızın düzgün çalışması için gerekli olan ve bir kısmı kendisine özel olan, yani sadece kolajende bulunabilen amino asitleri sağlar. Bu nedenle vegan amino asitlerle çare aramak yeterli değildir ve hiçbir zaman vücudunuzdaki gerçek kolajenin yerini tutamaz.

Alternatif gıda takviyeleri

Son yıllarda metabolizmamızda önemli yer tutan kolajen kaybına çözüm sağlamak amacıyla gıda takviyeleri geliştirilmiştir. Doktorlar hastalarının sorunlarına cevap verebilmek için bu konularla ilgilenmeye başlamışlardır. Kaçınılmaz olarak endojen kolajen üretimimiz yaşlanma ve yaşam tarzıyla birlikte azalır. Daha sağlıklı ve zinde yaş almak için yapıtaşı proteinin eksikliğinin mümkün mertebe giderilmesi gerekmektedir. Collagen Vital Power kürünü keşfedin →

Pek çok kolajen takviyesi mevcut ve çoğu zaman hangisini kullanacağımızı bilemiyoruz. Bazıları sığır, domuz veya tavuk kökenli, bazıları ise deniz kökenlidir. Israrla vurgulamak gerekirse kolajen hayvansal bir proteindir ve yalnızca hayvansaldır.

Bazı kolajenler kapsül veya sakız şeklinde piyasaya sürülür, bir kısmı plastik tüplerde shot içecek olarak bir kısmı ise toz halinde. Bunların içinde daha bölgesel uygulamalar için içeriğinde vitaminler veya farklı eser elementler bulunduran çeşitler de yer almaktadır.

Ortada bu kadar çeşitli ürün varken hangisini alacağınızı bilmek kolay değil. Tıbbi garanti, yalnızca ürünün kalitesinin değil, aynı zamanda metabolizmanız üzerindeki etkisinin de garantisidir.

İyi bir deniz kolajeni nasıl bulunur, doktorların tavsiyesi

Cildi ve elastikiyetini yenilemek, kırışıklıkları azaltmak, eklem ağrılarını, kas patolojilerini hafifletmek, iltihabı azaltmak veya kemik yoğunluğunu artırmak için (ostéo-densimétrie ile ölçülür) hidrolize doğal deniz kolajen peptidlerini hastalarına reçete eden doktorların görüş ve referanslarını aşağıda bulabilirsiniz.

Piyasada iyi deniz kolajeni nasıl bulunur?

İyi bir deniz kolajeni takviyesine sahip olmak için birçok kriter gereklidir:

• Doğal bir deniz kolajeni
• 8 gramın üzerinde bir dozaj (bu dozaj yalnızca toz formda mümkün)
• Hidrolize peptidlerin kalitesi (iyi hidroliz, kolajenin vücutta daha iyi emilmesini sağlar)
• Aktif içeriklerin oran dengesi (kolajenin vücutta parçalanmaması için)
• Vücutta hızlı biyoyararlanım (etkili kolajen biçimi)
• Ürünün değişikliğe uğramaması, bozulmaması (bakteri oluşumunu önlemek ve ürünün etken maddesini kaybetmemesi için uygun bir ambalaj içerisinde bulunması)

Doktorlar kolajenler hakkında konuşuyor, görüşleri

Doktorlar, Vita Recherche'in doğal hidrolize deniz kolajen peptidlerinin faydalarından bahsediyor ve özellikle de Collagen Vital Power'dan. Görüşleri uygulamalara ışık tutuyor.

Kür yapmak için deniz kolajeni besin takviyesini daha iyi seçmenize yardımcı olacak uzman tavsiyelerini sunuyoruz.

Bu yorumlar, cilt sağlığı, dermisin yenilenmesi ve elastikiyeti, saç ve tırnak sağlığı, saç dökülmesine karşı önleyici ve güçlendirici olarak etkinliği kanıtlanmış hidrolize doğal deniz kolajeni üzerinde yapılan çalışmalara dayanmaktadır. Metabolizmayı daha iyi uyarmak, kemik yoğunluğunu güçlendirmek, eklemleri rahatlatmak, kilo kontrolüne yardımcı olmak, inflamasyonu azaltmak sayabileceğimiz onlarca faydalarından sadece bazıları.

Dr. Richard Aziza

Plastik, estetik ve rekonstrüktif çene-yüz cerrahisi uzmanı. Paris Temyiz Mahkemesi'nde bilirkişi.

İçilen kolajen, cilt yaşlanmasına karşı mücadelede iyi bir tamamlayıcı olan, yan etkileri olmayan, iyi tolere edilen bir üründür.

Collagen Vital hakkındaki fikrim:

Önerilen dozaj, hastaların isteklerine uygun olarak daha sıkı ve elastik bir cilt elde edilmesinde etkilidir. Kolajen amino asitlerin bu katkısı, kolajen üretimindeki fizyolojik düşüşün telafi edilmesine yardımcı olur ve hyaluronik asidi çok daha iyi tutarak ciltte kalmasını sağlar. Deniz kolajeni özellikle yürüyüşlerde ortaya çıkan eklem ağrılarını da önemli ölçüde azaltır. Bu yüzden hastalarımın sağlığı için düzenli olarak reçete ediyorum.


Dr. Claude Dalle

Yaşlanma karşıtı doktor. AMWC'nin (Yaşlanma Karşıtı Tıp Dünya Kongresi) bilimsel direktörü. Fransız Yaşlanma Karşıtı Derneği ve Dünya Yaşlanma Karşıtı Tıp Derneği Başkanı.

Yaşlanma karşıtı tıp, psikolojik, fiziksel veya estetik düzeyde erken yaşlanma riskini azaltmayı amaçlamaktadır. En iyi önleme, tüm faydalardan yararlanmak için kendinize yüksek dozda kolajen takviyesi yapmaktır. Yaşlanma karşıtı iyileştirme sürecinin yönetimi, hastanın anatomik ve metabolik koşullarının yanı sıra beslenme veya yaşam tarzı gibi çevresel faktörlere de bağlıdır. Kolajenin geniş fayda yelpazesi, hastanın ihtiyacına göre tedavimde kullanmamı sağlıyor..

Kolajen Neden Yaşlanma Karşıtı Uygulamaya Giriyor?

Kolajen vücudun ve cildin temel yapısını oluşturduğu için doğru kolajen takviyesi vücudun korunmasını, onarılmasını ve bakımını sağlar.

Collagen Vital Power kürünü keşfedin →

Yaşla birlikte bağırsak mikrobiyotası değişime uğrar ve bağırsak bağışıklık sistemi bozulur (immunosénescence-bağışıklık yaşlanması). Kan dolaşımında inflamatuar belirteçlerin konsantrasyonu artar(inflamaging). Kolajen, geçirgenliğini azaltarak istenmeyen maddelerin kana geçişini sınırlar ve inflamatuar belirtilere neden olan bağırsak stresini engelleyerek bağırsak mukozasının onarımına katılır. Kolajenin kıkırdak doku koruyucu ve antienflamatuar rolü vardır. Tedavilerimde kullanımı eklem hareketliliğini ve işlevselliğini artırıyor. Kolajen osteoporoza karşı yardımcı olur. Kemik matrisinin temeli olarak, günlük 10 gramlık bir dozda alınan kollajen, osteoblastların yanikemik kök hücrelerinin aktive edilmesini sağlar ve böylece kemik kütlesini artırır.


Dr. Gérard Guillaume

Romatolog. İmmüno-romatoloji uzmanı. Spor hekimliği ve travmatoloji, sporcu beslenmesi. Manuel tıp, fitoterapi ve akupunktur. INSEP'in (Institut du Sport) eski danışmanı.

Eklemin düzgün işleyişinde kolajenin önemi nedir?

Vücut dokularının yapısal bütünlüğü olarak doku ve eklemlerin uyumunu, elastikiyetini, direncini ve yenilenmesini sağlar. 10 gram dozlu kolajen, kıkırdak ve tendonlara spesifik mekanik özelliklerini verir. Osteodensimetri ile ölçülen Collagen Vital Power, kolajen üreten hücreleri güçlendirerek mineral konsantrasyonunda bir artışı teşvik eder. Eklem hastalıklarının tedavi yönetimi birçok şeyden oluşur :

• Vitamin açısından zengin, sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olun
• İmmünoterapiyi yani bağışıklık sistemini devreye sokup yüksek seviyede kullanın
• Eklem ve kıkırdakları kolajen takviyeleriyle besleyin
• Romatizmal hastalıkları önleyici bitkiler kullanın


Dr. Olivier Claude

Estetik Cerrahi ve Estetik Tıp Uzmanı, Ex Estetik Doktor Paris Hastanelerinde.

Hidrolize kolajen takviyesi, ameliyat öncesi veya sonrası estetik ve plastik operasyonlarımın gerçek bir tamamlayıcısıdır. Özellikle yapısı dermisimize en yakın olan deniz kolajenini öneriyorum. Yeniden yapılandırıcı etkisi sayesinde, cildin yapıtaşı olan 10 gramlık oral kolajen takviyesi, nemi, elastikiyeti artıracak, aynı zamanda dolgunlaştıracak ve kırışıklıkları azaltacaktır.

Collagen Vital Beauté’yi keşfedin →


Dr. Cascua

Spor doktoru

Collagen Vital'in kolajen polipeptitlerinin etki şekli beni baştan çıkardı ve kolajen kullanımına tutarlılık kazandırdı. Bu yüzden artık tendinopati, burkulma ve hatta osteoartrit durumunda neredeyse sistematik olarak reçete ediyorum. Çok basit anlatımla, mide sularının ataklarına karşı koruma sağlayarak bağırsak zarını geçmek, fibrositlere üretim sinyali etkisi sağlar. Bu deniz kolajenini etkili kılan da bu eylemdir.


Dr. Rubio

Stade Français kulübü spor doktoru

Üst düzey sporcularla ilgilendiğim için, özellikle rehabilitasyon aşamalarında beslenme ve gıda takviyelerinin katkısı benim için her zaman önemli göründü. Collagen Vital'in kolajeninin tendon-kas yaralanmalarının ve özellikle tendinopatilerin iyileşmesine katkısı kesindir, özellikle hissedilen ağrıda, değerlendirme puanları ön değerlendirmeye kıyasla 3 aylık tedaviden sonra gelişim gösterir. Daha genel olarak, Collagen Vital patolojilerin yanı sıra kas yaralanmalarının iyileşmesine katkıda bulunur ve ağrıları azaltarak daha iyi bir iyileşme sağlar.


Dr. Hélène Perrin

Pratisyen hekim ve Naturopath: Vita Recerche ve Collagen Vital Power ile olan deneyimi

Collagen Vital Power ile ilk 3 aylık kürümü tamamlıyorum

Genel olarak eklemlerdeki tüm etkileri değerlendirmek için hâlâ erken ancak cildimin nemlenmesinde ve elastikiyetinde belirgin bir iyileşme fark ediyorum. Yeniden başladığım vücut geliştirme antremanlarım ağrısız gerçekleşti. Kolajenin vücut tarafından doğru kullanımını katalize etmek için Silisyum'u birlikte almaya başladım ve Glukozamin ile de destekleyeceğim. Amacım, genel osteo-artiküler sistemin bakımını ve hatta yenilenmesini sağlayabilecek mükemmeliyette (her ürünün kalitesine bağlı olarak) titiz bir protokol oluşturmaktır. Sabırlı olmalısınız ancak arzulanan sonuçların gerçekten birkaç ay içinde görülebileceğinden eminim..

Dr. Pauline De Loynes

Les Invalides'te gerontoloji doktoru

Kolajen, oksidasyon ve glikasyon gibi dış saldırılardan dolayı zamanın etkilerine karşı duyarlıdır. Yaşla birlikte kişinin kendi kolajenini yenileme yeteneği azalır. Bunun sonucund vücut, organizmanın tüm düzeylerinde bir tür genel bakıma muhtaç hale gelir: osteoporoz, osteoartrit, dokuların yaşlanması (kırışıklıklar). Kolajen kalitenizi uzun vadede korumak, sağlıklı yaşlanmak için çok önemlidir. Kolajen iskeletnizi korur, eklem hareketliliğini güçlendirir, kıkırdak ve kemik oluşumunu yeniden başlatarak esnekliği artırır. İçilen kolajenin doğru dozajının 3 aylık bir tedavi için günlük 10 g olduğu doğrulanmıştır. Kürünüzü C, A, E ve D vitaminleriyle birleştirmek daha iyi sonuç almanızı sağlar.