Güzel Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Güzel Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Koçumuz Patricia özel günlerden önce cilt bakımı konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Vücudumuzda 28 çeşit kolajen bulunur, bunlardan Tip 1 en önemli olanıdır (%90).

• Özel günlerde güzel bir cilde ve ışıl ışıl parlayan bir yüze sahip olmak.
• Uygulaması basit bir rutin, günlük olarak ve yaşınıza göre uyarlanmış sabah ve akşam bakımları sayesinde dermatoloğa gitmeden stresimizi ve özellikle cildimizi daha iyi yönetebiliriz.

Patricia sırlarını bizimle paylaşıyor ve doğal güzelliğimizi yeniden canlandırmak ve cildimizi nemlendirmek için ipuçları veriyor. Cilde zarar veren, yüzde leke ve sivilce oluşumuna neden olan yiyeceklerden uzak durun, aldığınız gıdalara dikkat edin. Vücudunuzdaki stresi atmak için spor yapın, spor sağlığınız ve cildinizin yumuşak kalması için olmazsa olmazdır. Sonuçta stres beraberinde ciltte sivilcelenmeyi ve farklı kusurları da getirir.

İşte yıl sonuna yaklaşırken kırmızı çizgimiz, hediye alışverişi, iş, çocuklarla uğraşmak, hafta sonları, tatillerin yaklaşması...bütün bu koşuşturmanın içerisinde her gün cildinize bakım yapmak, kendinizi erken yaşlanmadan korumak oldukça zorlaşabiliyor. Güzellik mağazalarında çok sayıda bakım ürünü seçeneği olsa da, genellikle doğru ürünü bulmak zordur: Hangi temizleyici gözenekleri sıkılaştıracak ve temizleyecek? Hangi nemlendirici? Akşam hangi maskeyi veya vücut yağını kullanmalı?

İşte sağlıklı cildi korumak için bazı ipuçları

Buradaki temel fikir öncelikle rahatlamayı öğrenmek ve günlük hayatımıza daha iyi yaklaşmak için bir adım geri atmak ve böylece yüzümüzü buruşturan kırışıklıklardan kaçınmaktır:

Rahatlamak ve ağrılarınızı azaltmak için eklemleriniz ve duruşunuz için bazı rahatlatıcı egzersizlerle başlayalım? Bu egzersizler aynı zamanda cildimizde, sivilce, egzama, sedef hastalığı, kızarıklık gibi sıklıkla bozulmalara neden olan sinirliliğe karşı direnci de artırır.

Güzel Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Güzel bir cilde sahip olmak için stresten kurtulun

Ofiste veya evde yapabileceğiniz bazı rahatlama / stres önleme / kırışıklık karşıtı hareketler?

Her yerde yapabileceğiniz bu basit ve etkili hareketlerle rahatlayın.

Öncelikle koşuşturmacadan uzaklaşıp sakin bir yere çekilin. Ve cep telefonunuzu sessize alıp sizden uzakta bir yere bırakın. Pencereyi açın.

1. Parmak uçlarınızla şakaklarınıza saat yönünde yavaşça ve gözlerinizi kapatarak masaj yapın. Çantanızda bulunması gereken bir esansiyel yağ varsa o da yasemindir, işte tam da kullanmanız gereken zamandır.

1. Her iki elinizin parmaklarını çapraz şekilde kavuşturup ellerinizi başınızın üzerinde çevirerek kollarınızı ve bileklerinizi gerin. En az 20 saniye boyunca yavaş ve derin nefes alıp verin. Yenilenme için nefes egzersizi şarttır.

3. Saç derinize başınızın önünden arkaya doğru nazikçe masaj yapın. Yumuşaklığı için shea (karité) yağını sürebilirsiniz.

4. Kapalı bir yumrukla, yavaşça ve derin nefes alırken solar pleksusunuza saat yönünde masaj yapın. Bu masajı seçtiğiniz bir vücut nemlendiricisiyle yapabilirsiniz.

5. Birkaç dakika boyunca dönüşümlü olarak yumruklarınızı sıkarak gerginliğinizi azaltın.

6. Bacağınızı uzatın, ayak bileklerinizi birkaç dakika önce bir yöne, sonra diğer yöne çevirin. Eklem ağrılarının kaybolduğunu göreceksiniz.

7. Gözlerinizi yuvalarında yukarıdan aşağıya, yana, aşağıya, sonra diğer tarafa saat yönünde, sonra saat yönünün tersine çevirin.

8. Başınızı önce sağa sonra sola çevirerek boynunuzu ve sırtınızı rahatlatın.

9. Yüz hatlarınızı rahatlatmak için bazı yüz yogası hareketleri yapın.

10. Koca bir bardak su için.

Artık işinize veya günlük hayatınıza dönmeye hazırsınız!

Özel günleden önce cildinizi canlandıracak bazı görüşler/tavsiyeler

Nefes alma ve esneme işlemleri tamamlandıktan sonra artık yüz cildinizin güzelliğine odaklanabilirsiniz.

Güzel bir cilt için hidrolize deniz kolajeni

Kasım ayı, dermisi ve ağını güçlendirmek için içilebilir deniz kolajeni hidrolizatı kürüne başlamak için çok uygun bir zamandır. Dermisiniz ne kadar yoğun ve güçlendirilmiş olursa, hyaluronik asitiniz ve cildinizin elastini o kadar kolajene ve dolayısıyla cildinize bağlı kalacaktır. Cildniz daha sonra dışarıdan görülebilecek etkiler için içeriden desteklenecektir. Kırışıklıklar azalacak ve cildiniz yeniden dengelenecektir. 1 aylık 10.00 mg'lık hidrolize deniz kolajeni kürü, bu dönemde cildinizi mükemmel bir şekilde toparlamalı ve eksik olan nemi geri kazandırmalıdır. Kolajenle birlikte takviye olarak C vitamini, omega 3 ve hyaluronik asit alabilirsiniz.

Güzel bir cilt için kolajenli dermo kozmetikler

Her şeyden önce, gözenekleri fazla sebumdan arındırmak ve kirleri gidermek için sabah ve akşam bakımınızda hafif bir temizleyici kullanın. Daha sonra bakım ürünlerinizde nemlendirici kremleri tercih edin çünkü kışın cildiniz susuz kalır ve soğuktan dolayı gerilir.

Bu nedenle ışıltılı bir cilte sahip olmanın olmazsa olmazı aylık kolajen küründen sonra tavsiyem, bakımı tamamlamak için içeriğinde kolajen ve hyaluronik asit bulunduran bir serum ve krem kullanılması. Aslında kremlerde ve serumlarda bulunan kolajen cildinizin hyaluronik asit ve antioksidanlar gibi aktif bileşenleri daha iyi korumasını sağlayacak ve epiderminizi pürüzsüzleştirecektir. Yüz cildinizin ışıltısı ve canlılığı için marin kolajenle birlikte green-yeşil (bitkiler) ve blue-mavi (yosun ve plankton) biyoteknolojisini kullanan Covéline Paris gibi doğal ve çevre dostu markaları tercih edin. Aktif bileşenler cildinizin kalitesini artırmak için sinerji içinde hareket eder. Kolajen kremi → boynunuza ve dekoltenize uygulamaktan çekinmeyin. Pour les yeux, mettez un anti cerne, et anti poche le soir avant les nuits longues et festives. Ayrıca kolajen serum göz de kullanabilirsiniz. Daha hafif ve daha aktif olan serum kolajenle daha pürüzsüz göz çevresine sahip olabilirsiniz.

Güzel bir cilt için sağlıklı bir yaşam tarzı

Sağlıklı beslenme trendi

Cildimizi en iyi durumda tutmak için aynı zamanda sağlıklı bir yaşam tarzına da ihtiyacımız var ve bu nedenle beslenmemize dikkat etmeliyiz. Her ne kadar hepsi vücudun düzgün işleyişi için önemli olsa da, proteinleri şeker ve lipitlere tercih edin. Proteinler, lifler, meyveler ve sebzeler mikrobiyotanızı daha iyi dengelemenize ve zayıf sindirimle bağlantılı son dakika sivilcelerinden kaçınmanıza yardımcı olur.

Detoks bitki çayları yapmayı da unutmayın → akşamları hazımsızlığı ortadan kaldırmak ve tıkanıklığı gidermek için.

Sağlıklı beslenmeye çalışın. Yağlar, alkol, kafein, sigaralar size zarar verebilir ve stresle baş etmenizi zorlaştırabilir.

Meyveler, sebzeler, tam tahıllar veya lifler iyi bir stres yönetimini ve daha iyi bir mikrobiyotayı destekler.

Spor yapın

Sağlıklı bir yaşam tarzı için beslenmenin yanı sıra egzersiz yapma ihtiyacı da vardır. Spor yapmayı ciddi düşünün, merdivenleri çıkın, birkaç mekik çekin, koşun, yürüyün, squat yapın, forma girmek için her şey iyidir, hatta kışın bile evinizin yakınında bir yerde, spora bahane yok. Düzenli olarak spor yapıyorsanız ideali budur. Her şeyden ötesinde tatiliniz sırasında egzersiz yapmaya devam edin.

Uyku sürenizden tasarruf etmeyin ve biyolojik saatinize saygı gösterin. Cildinizin daha iyi nefes aldığını göreceksiniz.

Duygularınızı daha iyi yönetmek ve güzel bir cilde sahip olmak için ipuçları

Yaşamın zorluklarını daha iyi kabul etmek ve cildimizin sivilcelerle kaplanmasını önlemek için, her şeyden önce yaşam rutinimizde dinlenmeye, okumaya veya biraz egzersiz yapmaya mutlaka zaman ayırmalıyız.

Sürmenaj olmamak için iş ve zevk arasında bir denge kurun.

Otantik bir ortamda esansiyel yağlarla yapılan bir masaj, cilt temizliği, spa bakımı, akşam arkadaşlarla bir restorana gidilmesi, stresten arınma, rahatlama anlarıdır. Boğulmamak için yetki vermeyi öğrenin. Öncelik listelerinizi yönetin. Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle sorunları açıkça tartışın. Kendinizi izole etmeyin ve kendinizi şımartın.

Gülmeye, paylaşmaya ve dinlemeye zaman ayırın.

Günlük hayattan kaçmak ve maneviyatla yeniden bağlantı kurmak için meditasyon, yoga veya rahatlama tekniklerini kullanmak da cildinizin güzelliğine kavuşmasının yollarıdır.

Ağaçlara, gökyüzüne, kuşlara bakmak için zaman ayırarak doğayla yeniden bağlantı kurmak için kırlara, bahçeye, parka kaçmak, rahatlamayı teşvik eder ve dolayısıyla yüzünüzü yumuşatır.

Her şeyden önce siz her zaman mükemmel olmayıp başkalarının da mükemmel olmasını beklememelisiniz. Çok fazla hayal kırıklığına uğramamak için başkalarından çok fazla şey beklememeye çalışın. Başkalarının mutlaka bizim gibi düşünmesi veya aynı bakış açısına sahip olması gerekmez. Farklılıkları kabul etmek çoğu zaman etrafımızdaki dünyayı daha iyi anlamamıza yardımcı olur.

Bu nedenle hayattan keyif almak, pozitif olmak ve bardağın dolu tarafını görmek her zaman iyidir. Cildimiz ve sağlığımız bize teşekkür edecektir. O halde bir tatile çıkın ve zihninizi boşaltın. Sevdiklerinizin tadını huzur içinde çıkarın. Cildinizin parlamaya başladığını göreceksiniz.